Ebben a rovatban régészetet, illetve ókortörténelmet érintő honlapok címei találhatóak.
Szabó Miklós Xavér bibliakutató teológus és Habány Marianna katekéta-lelkipásztori munkatárs magas szakmai igényességgel összeállított blogját ajánlanám mindazok számára, akik nyomon kívánják követni a bibliakutatás jelenkori fejleményeit. Az oldalon nemzetközi bibliakutató szakemberekkel készített interjúkkal és friss tudományos tanulmányokkal is rendszeresen találkozhatunk. A bejegyzések közül külön érdemes kiemelni azokat a cikkeiket, amelyek a híres régészprofesszor, Israel Finkelstein beszámolóit tolmácsolják:
A "Tényleg!" nevű honlap hasznos információkat nyújt mindazok számára, akik szeretnének tisztába kerülni a manapság népszerű alternatív történelmi elméletekkel kapcsolatban. Az oldalt közismert magyar régészek, történészek és nyelvtudósok szerkesztik, azzal a kifejezett céllal, hogy alulképzett szerzők által terjesztett súlyos tévhiteket igazítsanak helyre. Rendkívül fontos és tanulságos olvasnivaló mindenki számára:
Az ókori Közel-Kelet kultúráinak vázlatos megismeréséhez az egyik legideálisabb választás az Eötvös Loránd Tudományegyetem oktatási segédanyaga. Az oldalon több különböző témakörben találhatunk olvasmányokat, ezek közül pedig külön kiemelném az olvasó számára a történeti kronológiai áttekintést és a fontosabb tárgyi leleteket bemutató segédanyagot:
»Ókori Közel- és Közép-Kelet történeti kronológia
»Az ókori Mezopotámia művészete és fontosabb tárgyi leletei
»Az ókori Irán (elámiak, perzsák, párthusok, szaszanídák) művészete
A Szegedi Tudományegyetem és a Móra Ferenc Múzeum neves régészének, Paluch Tibornak a blogja, melyen naplószerűen, fényképekkel kiegészítve osztja meg afganisztáni tartózkodásának tapasztalatait: